antika fiyat al +90532 400 2886

Christofle

Christofle - Antika Christofle - Antika Christofle Marka Ürünler - Antika Christofle Alanlar - Antika Christofle Çatal Bıçak Takımı - Antika Christofle Ürün ve Çeşitleri - Antika Christofle Alan Yerler

Christofle 1830 Yılında Charles Christofle adında bir girişimci tarafından kurulmuştur. Dünyanın en iyi markaları arasında en başlarda bulunan Christofle, Gümüş çatal bıçak, gümüş hediyelik eşyalar, aksesuarlar, kristal ve porselen takımlar, masa örtüleri gibi 5 bin çeşit ürünle sofra sanatının liderlerinden biri.

Antik Antika olarak her nevi antika eşya alım satım hizmetlerini sürdürürken, dünyaca ünlü antika ürünleri Antika mağazalarımızda taleplerinize sunuyoruz.

1860'larda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde 10 ayrı Christofle mağazası vardı. 1867'de Christofle tasarımcılarının Sultan Abdülaziz için yaptıkları masa bugün dünyanın en değerli antika parçaları arasında.Osmanlı padişahları Meşrutiyet döneminde de Christofle markasına meraklıydılar. İlk seçimde, padişahın isteği üzerine Fransız parlamentosunun Christofle imzalı oy sandıklarının aynısı yaptırıldı. Sonra Markiz Pastanesi, Pera Palas Oteli, Orient Express treni restoranı gibi mekanlarda Christofle çatal bıçak takımları kullanıldı. Christofle'ın donattığı bir sofrada yemek yemek tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de statü sembolü.

Christofle ürünlerinizi satmak istiyor iseniz deneyimli personelimizle iletişime geçebilirsiniz

© 2016 - AntikAntika Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.