antika fiyat al +90532 400 2886

Antika Herend Porselenleri

Herend Porselenleri - Antika Herend Porselen Ürün ve Çeşitleri - Antika Herend Porselen Alanlar - Herend Porselen Tabak - Herend Porselen Vazo - Antika Herend Porselen Yemek Takımı - Herend Fincan Takımları Alan Yerler

Antik Antika, Herend Porselen alım satım hizmetlerini sağlamaya devam ediyor. Herend Porselen ürünlerinizi en yüksek fiyat garantisi ile satmak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tüm dünyanın tanıdığı ve “Porselenin Kraliçesi” olarak adlandırdığı Herend, 1826 yılında Macaristan’da Vince Stalg tarafından seramik üretmek ve porselen yedek parçası yapmak amacı ile ismini aldığı köy olan Herend’de kuruldu.

Herend Porselenleri yapımında eskiden kalan yöntemler uygulanıyor. Fabrikanın işleyişinde teknolojiden faydalanılan tek şey fırınların ısıtma yöntemleri. Porselenin içinde bulundurduğu kurşun ve hammadde karışımı da bir o kadar önemli. Porselendeki beyazlık, şeffaflık ve duruluk bu karışım sayesinde elde ediliyor.

Herend Porselenleri’nin bir okulu bulunmakta. Bu okuldan mezun olmak için üç yıl boyunca eğitime devam etmek gerekiyor.Tamamen el yapımı olan Herend’in bünyesinde 2000 ressam görev yapıyor. Ressamlar figürleri işlerken tamamen gün ışığından yararlanıyorlar. Ressamlar ancak “Baş ressam” oldukları takdirde figürlerinin altına imza atma yetkisine sahip olabiliyorlar.

antikantika.com-antika-herend-porselen

antikantika.com-antika-herend-porselen-takim

 

© 2016 - AntikAntika Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.